پایا چوب | Payachoob - هایگلاس
شما اینجا هستید: صفحه اصلیمقالاتهایگلاس


هایگلاس چیست؟

 

ام دی اف هایگلاس در واقع همان ام دی اف با روکش ملامینه است که با یک لایه پلکسی گلاس (نوعی پلاستیک که از شیشه مقاوم تر و سبک‌تر است) پوشانده شده است و بسیار درخشنده و براق است.

روی ورق‌های هایگلاس معمولا بوسیله یک لایه پلاستیکی سلفون مانند پوشیده شده که وظیفه آن جلوگیری از ایجاد خط و خش در حین حمل و نقل است.

حالت شیشه ای «هایگلاس» موجب شده است عموماً تصور شود کلمه «گلاس» از لغت شیشه (Glass) در زبان انگلیسی آمده است در حالی که اصل این واژه، High Gloss به معنای درخشندگی زیاد (براقیت زیاد) می باشد.

هایگلاس به غیر از ملامینه با یک لایه فوق براق از جنس pvc پوشانده می شود .

ابعاد مورد استفاده هایگلاس برای کابینت کاران معمولاً 280*122 سانتیمتر به ضخامت 16 میلیمتر می باشد .

در خرید این تخته ها باید بسیار دقت داشت تا  نوع مرغوب آن را تهیه کرد چرا که اگر روکش خوبی نداشته باشند  در هنگام برش شروع به پریدگی لبه ها میکند . معمولا”  نوع مرغوب آن دارای یک لایه  uv بر روی روکش می باشد که این لایه روکش را دربرابر خط و خش محافظت می کند.همچنین پشت پنل از نوع pvc  سفید است و هر پالت برای محافظت بیشتر در پوششی از سلفون با رویه ای از جنس کارتن و یک ورق MDF  خام  در زیر پالت (زیر پالتی) ، بسته بندی می شود.

 درخشندگی برجسته ترین خصوصیت هایگلاس است . وهمین مشخصه باعث شده است در بازار محصولات چوبی یک سر و گردن در درجه بالاتری قرار بگیرد زیرا های گلاس با انعکاس نور و خاصیت شیشه ای که دارد چشمان هر بیننده ای را می نوازد و با ایجاد رنگ های براق  و زنده محیط آشپزخانه ، سالن پذیرایی ، اتاق خواب ، دفتر کار و هرگونه دکوراسیون داخلی را تبدیل به محیطی زنده و حاکی از جریان زندگی میکند.

هایگلاس سطحی بسیار هموار دارد و همراه با بافت های گوناگون و یا طرح هایی از انواع نقش و نگاره های گل و طبیعت ، طرح های اسلیمی ، طرح های مدرن و یا طرح چوب های جنگلی  تولید می شود . پس بخاطر تنوع زیاد طرح و

بافت می تواند مورد حسن انتخاب و محبوبیت مشتریان قرار بگیرد .

 

 

 

 

‪Google+‬‏